Balcerowski lepszy od Waczyńskiego w polskim meczu ACB

Udostępnij:

Kolejne świetne minuty Olka Balcerowskiego tym razem w ACB. Jego Herbalifie Gran Canaria pokonał drużynę z Malagi 85:76.

Najwyraźniej zmiana trenera służy Aleksandrowi Balcerowskiego. W drugim kolejnym meczu Gran Canarii młody Polak wyszedł w pierwszej piątce i znów wykorzystał swoją szansę.

Rywalem ekipy z Wysp Kanaryjskich była drużyna Adama Waczyńskiego – Unicaja Malaga. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko na przemian dziurawiąc kosz z dystansu. Łącznie wpadły 24 trójki! Finalnie lepsi okazali się gospodarze wygrywając 85:76.

Indywidualnie w polskim starciu nieznacznie lepszy okazał się młody gracz Gran Canarii. Balcerowski spędził na parkiecie prawie 19 minut zdobywając 9 oczek (3/4 za 3) oraz dołożył 5 zbiórek. Adam Waczyński grał nieco ponad 16 minut zapisując na swoim koncie 8 punktów i zebrał 2 piłki.

Najwyraźniej trener Martinez chce stawiać na 18-latka z Polski, który coraz pewniej poczyna sobie na parkiecie. Regularne występy to jest teraz to, czego najbardziej potrzebuje Balcerowski.