Balcerowski w pierwszej piątce Gran Canarii w Eurolidze!

Udostępnij:

Aleksander Balcerowski miał swoje pięć minut w Eurolidze. Młody Polak wyszedł w pierwszej piątce hiszpańskiej Gran Canarii w meczu z Darussafaką.

Wychowanek Górnika Wałbrzych po raz pierwszy w karierze pojawił się w pierwszej piątce seniorskiej ekipy z Gran Canarii i to od razu w meczu elitarnych rozgrywek Euroligi.

Balcerowski na parkiecie spędził ponad 20 minut i w tym czasie zapisał na swoim koncie 7 punktów (2/2 za 2 oraz 1/3 za 3), 2 zbiórki oraz przechwyt. Ekipa z Wysp Kanaryjskich pokonała Darussafakę 84:64.

Polski gracz występował na pozycji czwórki często zbiegając z obwodu pod kosz. W trzeciej kwarcie popisał się potężnym wsadem.

Przypomnijmy, że Olek po raz drugi w tym sezonie pojawił się na parkietach Euroligi. Wcześniej dostał nieco ponad 3 minuty w meczu z Fenerbahce, w którym zdobył swoje pierwsze punkty w tych rozgrywkach.

Balcerowski jest wysoko notowany w rankingach europejskich prospektów rocznka 2000 i coraz głośniej przewija się jego nazwisko w kontekście ligi NBA. Takimi występami z pewnością otwiera sobie coraz szerzej furtkę za ocean.

Czekamy na więcej!

Kategorie

@2019 - ZATRZY.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.