Górnik zdobywa Leszno! Play-off coraz bliżej

Udostępnij:

Górnik Wałbrzych po znakomitej grze pokonał na wyjeździe Jamalex Polonię 1912 Leszno 88:76 i zrobił poważny krok w kierunku fazy play-off.

Od początku spotkania „biało-niebiescy” wysoko zawiesili poprzeczkę gospodarzom. Polonia momentami była bezradna i podopieczni Marcina Radomskiego prowadzili już 14:2. Punktowali Małecki i Ratajczak i ostatecznie Górnik po I kwarcie prowadził 28:14.

Druga odsłona należała już do zawodników Łukasza Grudniewskiego. Ciężar gry na siebie wzięło doświadczone trio Chanas – Ochońko – Mroczek-Truskowski. Górnik miewał przestoje i roztrwonił praktycznie całą przewagą utrzymując do przerwy ledwie 3 oczka.

Trzecia kwarta to koncert gry w wykonaniu wałbrzyszan. Dobrze zaczął Ratajczak, a kolejne punkty dorzucał Małecki. Dobrą zmianę dał Damian Durski i Górnik powiększał przewagę.

W ostatniej odsłonie wałbrzyszanie mieli już 24 punkty więcej, ale szaleńcza pogoń i trójki gospodarzy pozwalały im mieć nadzieję na końcowy sukces. Wtedy grę wziął na siebie Małecki, który grał tego dnia koncertowo notując w całym meczu 24 punkty. Równie świetne zawody rozegrał Krzysztof Spała – 13 punktów, 5 zbiórek i 7 asyst. Ostatecznie Górnik wygrał 88:76 i zrewanżował się Polonii za porażkę w Wałbrzychu.

Co ciekawe korzystny dla Górnika wynik padł w meczu AGH – Biofarm. Poznaniacy stracili punkty i mają oczko straty do wałbrzyszan, z którymi zmierzą się w kolejnym spotkaniu.

Górnik z bilansem 15-13 jest na ósmym miejscu w tabeli, ale przy najbardziej optymistycznym scenariuszu wałbrzyszanie mogą nawet skończyć sezon zasadniczy na 4 miejscu. Pod warunkiem, że Czarni i WKK zgubią punkty, a Górnik wygra oba pozostałe mecze.